V Praze se uskuteční koncert benefiční pro oběti útoků na Srí Lance


V dubnu ochromily ostrov Srí Lanka teroristické útoky, které si podle nové policejní bilance vyžádaly více než 250 obětí, dalších asi 500 lidí bylo zraněno. Cílem útoků se staly kostely ve městech Kolombo, Negombo a Batticaloa, a to během mší o Velikonoční neděli. Další nálože pak explodovaly ve třech hotelech v metropoli.

Jeden z kostelů na Srí Lance po útoku teroristů 21. dubna.  Foto: Profimedia

 

Jihoasijská země se od té doby nachází v bodě nejistoty. Podle českého velvyslance v Dillí Milana Hovorky už společnost na ostrově nikdy nebude taková, jakou jsme ji znali. Na mrtvém bodě se ocitl turistický ruch, a ještě dnes se cestování na ostrov nedoporučuje.

Čeští diplomaté navíc zdůrazňují, aby se všichni, kdo se do takových oblastí chystají, registrovali na webu ministerstva zahraničí v systému DROZD. Ten umožňuje okamžitý kontakt či možné poskytnutí pomoci úřadů českým občanům. „Například v době útoků bylo na Srí Lance kolem 800 až 1000 českých turistů, ale v systému DROZD jich bylo registrováno necelých sto. Každopádně nám to v tu chvíli velmi usnadní práci a můžeme efektivněji pomoci,“ říká státní tajemník ministerstva zahraničí Miloslav Stašek.

Benefiční koncert pro rodiny obětí útoků se uskuteční 1. června v pražském hotelu Hilton. Na programu je vystoupení Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Biblické písně zazpívá mezzosopranistka Markéta Cukrová. Koncert se koná pod záštitou ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Pro účel sbírky pro rodiny pozůstalých zřídila Charita ČR speciální variabilní symbol č. 171 na účtě č. 55660022/0800, kam mohou firmy i veřejnost zasílat příspěvky i si rezervovat vstupenky na koncert. Základní vstupné na koncert činí 700 Kč. Další informace najdete ZDE.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP