Ředitel Muzea umění Soukup: Moje odvolání je neplatné, čekám na nové vedení ministerstva


Michal Soukup, kterého 18. dubna ministr kultury Antonín Staněk odvolal z funkce ředitele Muzea umění Olomouc, považuje tento akt za neplatný a čeká na rozhodnutí nového vedení ministerstva. Napsal to v otevřeném dopise k odvolání ministra Staňka.

Michal Soukup Foto archiv MUO

 

„Nevěřil jsem, že pan ministr Antonín Staněk najde tolik odvahy, aby sám odstoupil z této funkce.

Na jeho nekompetentnost jsme upozornili v otevřeném dopise už v březnu, kdy jsme jej vyzvali k rezignaci. V tomto kroku jsme získali velkou podporu veřejnosti, známých osobností i běžných lidí, kterým není kultura lhostejná. Hodně nám pomohla i petice, kterou vyhlásila galerie DOX. Bylo velmi důležité, že jsme měli tuto morální podporu. Chtěl bych poděkovat všem sedmi tisícům lidí, kteří petici podepsali.

Ohledně mého působení v Muzeu umění Olomouc musím poukázat na to, že moje odvolání je neplatné, neboť jsem ho dosud nepřevzal. Bude na rozhodnutí nového vedení ministerstva, jak tuto situaci posoudí, protože důvody k mému odvolání byly zástupné. Zůstává zde také trestní oznámení na mě a mého předchůdce, prof. Zatloukala. Zatím nás policie nekontaktovala, takže nevíme, co je jeho obsahem.

Doufejme, že tato etapa vedení ministerstva kultury je za námi a že příští ministr bude naslouchat věcným argumentům a bude přístupný diskusi.“

Michal Soukup, ředitel Muzea umění Olomouc

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP