Český rozhlas vyhlašuje autorskou soutěž Radio Drama Autor


Český rozhlas vyhlašuje u příležitosti 96. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání soutěž s názvem Radio Drama Autor. Cílem je podpořit rozvoj rozhlasové dramatiky, rozšířit okruh spolupracujících autorů a nabídnout prostor pro rozvíjení nových témat i formálních postupů.

Ilustrační foto: João Silas, Unsplash

 

Soutěž Radio Drama Autor je anonymní, probíhá v českém jazyce a je vypsána ve dvou kategoriích: původní dosud nezveřejněná rozhlasová hra a původní dosud nezveřejněná rozhlasová hra pro děti a mládež. Vítěz v každé kategorii získá finanční odměnu.

Účastníkům soutěže nejsou kladena tematická ani žánrová omezení, akcentuje se však požadavek, aby přihlášené texty nabízely výrazné, originální, imaginativní a pro rozhlasovou realizaci inspirativní vnímání světa a aby dávaly příležitost k bohaté zvukové kompozici a odvážnému využití rozhlasových technologií.

Soutěžní příspěvky mohou zájemci zasílat do 16. prosince letošního roku, výsledky budou zveřejněny v průběhu května 2020.

V minulých letech vzešla z autorských soutěží řada textů, které následně v podobě rozhlasových inscenací bodovaly například na mezinárodním festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio nebo na dalších mezinárodních soutěžích. K nejvýraznějším patří hra Pescho Marka Epsteina, Terapie tmou Andrey Jarošové a Kristiny Májové, Benzína Dehtov Petra Pýchy či hry pro děti a mládež Třináct od Jaroslava Hejnice a Valentýnův první den na Zemi od Kláry Vlasákové.

Pravidla soutěže najdete ZDE, přihlášku ZDE

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP