Na ostravské fórum Meltingpot přijede spisovatel Tuvia Tenenbom, který nenávidí politickou korektnost


Americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom, vůdčí osobnost bioartu Joe Davis, vizionář a kritik digitální revoluce Andrew Keen, novinářské legendy CNN Ingrid Formanek a Jim Clancy, vůdce amazonského kmene Manari Ushigua, evangelický pastor Mark Gungor, skladatelka a bývalá vokalistka Madonny Donna de Lory, filozof Alain de Benoist, Oshův osobní přítel, hudebník, malíř a sochař Devakant, odborník na drony a kyber zbraně David Whetham, spisovatel a režisér Clemens Kuby, neuropatolog František Koukolík, armádní generál Petr Pavel či ilustrátor Petr Sís. To je jen několik jmen ze seznamu 150 řečníků z více než 20 zemí světa, kteří letos vystoupí na mezinárodním diskusním fóru Meltingpot.

Tuvia Tenenbom. Foto: Jan Sulzer

 

Americko-izraelský spisovatel a autor bestsellerů, dramatik a novinář Tuvia Tenenbom, svérázný zastánce politické nekorektnosti, pohovoří o vzájemném soužití Izraelců a Palestinců, americké společnost nebo dopadech uprchlické krize v Německu. Vůdce amazonského kmene, léčitel a ekologický aktivista Manari Ushigua předestře palčivé otázky spojené s odlesňováním pralesů či odpojení lidské populace od základních životních zdrojů.

Vizionář, komentátor a kritik na poli digitální revoluce a autor několika bestsellerů Andrew Keen bude hovořit o tom, proč kombinace digitální revoluce, globalizace a ekonomické stagnace vedla k vzestupu populismu. Ingrid Formanek, která pracuje pro CNN více než čtvrt století, představí své nedávné projekty týkající se globálních ekologických problémů. Společně s další novinářskou legendou CNN Jimem Clancym pohovoří o pádu železné opony z pohledu zahraničních novinářů. Globální expertka na komunikaci a média Yan Mei se zaměří na aktuální problematiku spojenou s firmou Huawei či na vztahy s Čínou.

Vystoupí také vůdčí osobnost hnutí bioart, kontroverzní vědec a umělec Joe Davis, který bývá přirovnáván k novodobému Leonardu da Vinci. „Není náhodou, že Joe Davis zavítá na Meltingpot právě letos, kdy si připomínáme 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci. Na téma propojení věd a umění v dnešní době bude hovořit hned několik všestranných osobností. Ostatně, na tom je myšlenka Meltingpotu založena,“ podotýká dramaturgyně akce Petra Hniková Charmite.

Novinkou pro letošní rok je především The Big Bang Stage, scéna věnující se popularizaci částicové fyziky. Návštěvníci se budou moci setkat a diskutovat s vědci organizace CERN a dalších spřátelených institucí. Program bude doplněn o interaktivní a zážitkové workshopy. Vystoupí světoznámá hráčka na teremin Dorit Chrysler, fyzik a kytarista Mark Lewney vysvětlí strunovou teorii pomocí kytarové verze Bohemian Rhapsody.

Fórum Meltingpot také letos v lednu spustilo druhé pokračování projektu Voices of Meltingpot – filmových zpovědí vybraných hostů z předcházejícího ročníku. Z roku 2018 to jsou například autor bestselleru Hygge Meik Wiking, komiksolog James Kakalios, „futuristický mnich“ Bruno Marion, klimatolog Václav Cílek, překladatel Martin Hilský a další. Rozhovory najdete ZDE.

Akce proběhne od 17. do 20. července po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. „Čtyřdenní program Meltingpotu bude opět nabitý, nabídneme devět tematicky zaměřených scén s padesáti zahraničními a sty domácími hosty ze všech oblastí lidského myšlení – vědy, umění, osobnostního rozvoje, politiky, médií, filozofie, ale třeba také z cestování,” zdlůrazňuje Petra Hniková Charmite.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP