Památník Lidice otevřel výstavu Vzpomínky


Až do 22 května můžete ve výstavní síni In Memoriam Památníku Lidice shlédnout výstavu s názvem Vzpomínky, která přináší autentické vzpomínky na nacistickou okupaci, jejichž společným jmenovatelem je Malá pevnost Terezín a terezínské ghetto.

Výstava Vzpominky. Foto: Památník Lidice

 

Výstava z produkce Památníku Terezín tematicky volně navazuje na komiksovou výstavu Ještě jsme ve válce uvedenou v Lidicích od ledna do března 2019 a na aktuální výstavu S Čechy jsem skončil tím, že přináší soukromé vnímání dějin a vzpomínky jednotlivců na prožití velkých událostí 20. století.

„Výstava je vyprávěním lidí zavedených do extrémní situace o tom, jak se z obyčejného života s hodnotami a jistotami stane pouhá vzpomínka na šťastnou realitu, která je nenávratně pryč,“ vysvětluje mluvčí Památníku Lidice Filip Petlička.

Výstava ani jednotlivé příběhy si nekladou za cíl faktografický popis dějinných skutečností, ale přináší osobní a osobité vzpomínky a prožitky velkých události. „Vzpomínky na prožité se postupem času mění, stejně jako emoce v okamžiku vzpomínání,“ dodává Filip Petlička.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP