Velkolepé zahájení výstavy porcelánu, hedvábí a čaje z provincie Zhejiang proběhlo 24.5.2019 v Plzni!


image1

 V pátek 24. května 2019 došlo v TJ Lokomotiva Plzeň k zahájení unikátní výstavy "Hedvábí, čaje a porcelánu". Byla to velká show – hosté si užili hedvábnou módní přehlídku, ochutnali nejlepší čínské čaje, nahlédli do historie výroby hedvábí a prohlédli si řadu unikátních kousků porcelánu. Výstava byla zahájena za účasti náměstka hejtmana Plzeňského kraje, pana Ivo Grunera a tajemníka výboru strany provincie Zhejiang, pana Che Juna. Úvodní zdravice pak pronesli radní kraje Radka Trylčová a vedoucí odboru kultury provicie Zhejiang pan Chu Ziyu.

Pokud jste si tuto úžasnou podívanou nechali ujít, nezoufejte. Výstavu můžete shlédnout v Plzni do 28. května 2019 a těšit se můžete na další výstavu v příštím roce. Kulturní události v rámci projektu Nové hedvábné stezky se budou konat každý rok.

Co je to hedvábná stezka - již před více než 2000 lety poskytovala takzvaná „hedvábná stezka" spojení mezi Asii a Evropou. Trasa dlouhá téměř 9000 kilometrů procházela přes celou Asii až do Evropy a končila ve středomoří. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Stezka silně podpořila hospodářský rozvoj a kulturní výměnu mezi Čínou a Západem.

Provincie Zhejiang je jedním z hlavních míst původu čínské civilizace, je to rodné místo hedvábí, čaje a porcelánu. Zhejiang je hlavním producentem a důležitým exportním místem těchto tří komodit již od starověku. Tato unikátní výstava přináší to nejzajímavější z produktů z hedvábí, čaje a porcelánu a vysvětlení jeho kulturních propojení. Výstava detailně popisuje historii, vývoj a umělecký pohled na hedvábí, čaj a porcelán v provincii Zhejiang po tisíce let. Na výstavě a díky jejím interaktivním znázorněním můžete na místě ochutnat "hedvábný čaj". Unikátní kouzlo porcelánu Vám zase umožní poznat čínskou kulturu a pochopit tím celý příběh Zhejiangu.

image3 1image2 2image1 3image4 1

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP