Národní galerie potřetí ožije letním programem Anežka LIVE!


V Klášteře sv. Anežky České bude v pátek 24. května zahájen již třetí ročník letního programu Anežka LIVE!. Tradiční náplň – procházky, dětské a sportovní aktivity či letní kino – letos doplní speciální programová nabídka související s oslavami 30. výročí sametové revoluce.

Už třetí rok bude v Anežském klášteře probíhat program Anežka LIVE! Foto: NGP

 

Program zahájí v pátek 24. května v 18 hodin koncert v hudební dramaturgii Radia Wave – vystoupí kapely Role a Teepee. Součástí zahájení budou i komentované prohlídky zahrad a Komixátor nejen pro dětské návštěvníky.

Od května do září pak bude klášterní areál a jeho blízké okolí ožívat výtvarným umění, koncerty, filmy, workshopy nebo hodinami jógy v zahradách. Několik speciálních programů včetně filmových projekcí bude věnováno připomenutí 30. výročí pádu komunistického režimu v Československu.

V červnu proběhne také dvoudenní akce UMPRUM ve stavu klimatické nouze, během níž studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představí dokumenty, divadelní představení, koncerty, scénická čtení i sochařské, zvukové a video intervence hledající nové scénáře budoucnosti v reakci na environmentální krizi a klimatické změny.

Do 16. června budou mít návštěvníci kláštera možnost vidět také aktuální výstavu díla sezóny Pieta z Bílska. Zachráněný pozdně gotický skvost z jižních Čech. Ta doplňuje sbírkovou expozici středověkého umění v prvním patře.

Vstup do areálu Anežského kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně volný – stejně jako celý letní program. Národní galerie dokončila v roce 2016 rozsáhlou revitalizaci celého areálu, díky níž zpřístupnila obě klášterní zahrady, které doplnila sochami českých autorů, mimo jiné Aleše Veselého, Jaroslava Róny, Stanislava Kolíbala, Františka Bílka nebo Karla Malicha. V interiérech areálu vznikly nový prohlídkový okruh, včetně jeho dětské varianty, a expozice lapidária.

Aktuální informace k pátečnímu zahájení Anežky LIVE! jsou k dispozici ZDE, celý letní program bude průběžně doplňován ZDE

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP