Divadlo

Letos se uskuteční už pátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora

Letos se uskuteční už pátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora

Středa, 10 Červenec 2019 19:40 red

Už začátkem září vypukne pátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora. Festival pořádán Divadlem X10 se koná v pátek 6. a v sobotu 7. září. Zve na netradiční prezentaci autorského divadla v mezinárodním měřítku s důrazem na aktuální témata. Vše se bude odehrávat v interiérech Sedleckého pivovaru, ale také venku, například na Palackého náměstí.

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové má být

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové má být "jedním dlouhým večírkem"

Středa, 12 Červen 2019 19:46 red

Hradec Králové v posledním červnovém týdnu opět ožije divadlem. Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů letos slaví 25 let a Open Air Program jubilejní 20. ročník. Činohra, alternativní, loutkové, pohybové divadlo, tanec, performance, pohádky, improvizace i nejrůznější doprovodné programy a hudební koncerty čekají na diváky v týdnu od 21. do 28. června.

Zlomená závora putuje do Brna

Zlomená závora putuje do Brna

Úterý, 11 Červen 2019 15:34 red

Hlavní cenu „Zlomenou závoru“ z devětadvacátého ročníku mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, který 8. června skončil v Českém Těšíně a Cieszyně, si odnáší Městské divadlo Brno za svou kabaretně laděnou férii Osmyčky, která reflektuje české dějiny z nečekaného pohledu. O vítězi rozhodli v hlasování samotní diváci.

Klicperovo divadlo uvede černou

Klicperovo divadlo uvede černou "coenovskou" komedii Finský kůň

Středa, 29 Květen 2019 17:14 red

Černou komedii dramatičky Sirkku Peltoly Finský kůň uvede poprvé u nás Klicperovo dicadlo v Hradci Králové. Hra z roku 2004 je prvním dílem volné trilogie o finském venkovu, pojednává o životě jedné rodiny kdesi ve finském vnitrozemí a na osudech jejích členů reflektuje vstup Finska do Evropské unie. České premiéry v režiii Petra Šindla se dočká 1. června.

Český a polská představení nabídne 29. ročník divadelního festivalu BEZ HRANIC/BEZ GRANIC

Pondělí, 27 Květen 2019 21:22 red

Od 1. do 8. června bude česko-polské souměstí Český Těšín a Cieszyn po devětadvacáté hostit mezinárodní divadelní festival BEZ HRANIC/BEZ GRANIC. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení z Čech, Polska a Slovenska. Nejstarší porevoluční divadelní festival tehdejšího Československa (od roku 1990) nabídne i výstavy, diskuse či promítání filmů.

V Klicperově divadle se bude hrát Malý říjen od Ladislava Smoljaka

Pondělí, 13 Květen 2019 17:48 red

Mohli se potkat Karel Kramář, Alois Rašín, Vladimír Iljič Lenin, Naděžda Krupská, Mata Hari a Václav Babinský mladší? Odpověď zní: ano. Ve hře Malý říjen od Ladislava Smoljaka rozhodně, a to za první světové války v jedné rakouské cele. Legendární hru nyní uvede Klicperovo divadlo v Hradci Králové v režii Šimona Cabana. Premiéra se uskuteční 18. května.

Ve věku 75 let zemřel herec Národního divadla Václav Postránecký

Středa, 08 Květen 2019 13:26 red

Václav Postránecký hrál už od dětství, byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, jako dítě dostal například roli v povídkovém filmu Vzorný kinematograf Jaroslava Haška (1955) režiséra Oldřicha Lipského a v profesionálním divadle se poprvé objevil v pražském Tylově divadle (dnes Stavovské).

Bolek Polívka a Milan Lasica se setkají na jevišti jako dva herečtí bardi

Úterý, 07 Květen 2019 13:18 red

Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci… Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti.Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, která se stane v pátek 10. května poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky.

Národní divadlo moravskoslezské uvede muzikál o mladých vrazích

Pondělí, 06 Květen 2019 20:28 red

Komorní muzikál amerického skladatele, dramatika a libretisty Stephena Dolginoffa (narozen 1968) s názvem Thrill Me (Vzruš mě!) a podtitulem Případ Leopolda a Loeba uvede Národní divadlo moravskoslezské. Jde o první muzikál nastudovaným přímo pro novou komorní scénu vzniklou při rekonstrukci komplexu Divadla Jiřího Myrona.

strana 1 z 78

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP