Liberecké divadlo uvede premiéru komedie Dámský krejčí


Hry Georgese Feydeaua jsou zdrojem královské zábavy.Liberecké divadlo F. X. Šaldy uvede v pátek první premiéru komedie Dámský krejčí, jejímž autorem je francouzský dramatik Georges Feydeau. Druhá premiéra se uskuteční o den později. Divadlo doufá, že se hra setká s podobným úspěchem jako komedie Brouk v hlavě od stejného autora, řekl ČTK šéf činohry Vít Vencl.

 

"Brouka v hlavě jsme hráli asi před sedmi lety a měl ohromný úspěch. Právě proto jsme zařadili tuto hru, která patří mezi autorovy nejslavnější. Je jakousi matkou všech situačních frašek," řekl Vencl.

Hlavní hrdina hry, ženatý pařížský lékař, se vrací z plesu v Opeře, kde měl mít schůzku se svou pacientku. Jenže ne všechno vychází, jak by si přál, a zdá se, jako by se proti němu spikl celý svět. Do hry vstupuje manželka a její matka, žárlivý manžel a neúnavný domácí. Jedna lež plodí další a vše ústí v kolotoč záměn a vyhrocených situací, na jehož konci už nikdo neví, kdo je kdo.

"Je to královská zábava a gejzír situačního humoru. Vtipy v té hře fungují překvapivě dobře i po více než sto letech," podotkl Vencl. Feydeau psal komedie z prostředí pařížské lepší společnosti. Své hrdiny staví do nesnesitelných situací, které dohání až na kraj pravděpodobnosti. Ukazuje, kam až může vést lež, nevěra a faleš.

Režie komedie se ujala Jana Kališová, v hlavních rolích se představí Tomáš Dianiška, Markéta Coufalová, Tomáš Impseil, Eva Lecchiová, Martin Polách, Martin Stránský a Markéta Tallerová.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP