Tančiareň v Praze aneb Bez zábradlí v Karlíně


Tanciaren_na_web_FOTOTanec slovenskou historií dvacátého století slibuje představení Tančiareň, kterou může pražské publikum vidět v sobotu 26. června (od 19) a v neděli 27. června (od 15) v Hudebním divadle Karlín. Do Prahy inscenaci Slovenského národního divadla dováží Divadlo Bez zábradlí, v rámci pravidelné přehlídky aktuálních slovenských inscenací – ovšem pro náročnost výpravy ji není schopno uvést na vlastní scéně.

 

Představení je – jak už název napovídá - inspirováno slavným filmem Ettorre Scolly, reálie jsou ovšem ryze slovenské. Zemi válcují velké dějiny: přežene se nad ní smršť světové války. Komický převrat, nadějné jaro 1968, bratrská okupace, husákovská normalizace, listopad 1989 i rozpad Československa. Jen ti osamělí tanečníci na parketu zůstávají stát stejní – se svými lidskými přáními, svojí směšností a s nesplněnými sny. Pod představením jsou podepsáni Martin Porubjak (dramaturg) a Martin Huba (režie).

Učinkují: Ondrej Kovaľ,Ivana Kuxová,Kamila Magálová,Ladislav Chudík/Martin Huba,Tomáš Maštalír,Vladimír Obšil,Martin Šalacha,Emília Vášáryová,Juraj Slezáček,Vladimír Kobielsky ad.

Inscenace získala nejprestižnějsí slovenskou divadelní cenu Dosky 2001 v kategoriích Nejlepší inscenace. Objev sezóny (Ivana Kuxová) a nejlepší režie sezóny 2000/2001.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP