16. ročník Metropolitního léta hereckých osobností uvede hru Starci na Chmelu


Šestnáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností, které se koná od 7. června do 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad, Letní scéně Tvrz Divice, Letní scéně Vítězná a v divadle Studio DVA, nabídne celkem 113 představení. Přehlídku zahájí na Vyšehradě premiéra divadelní adaptace filmové lovestory Starci na chmelu.

Představení 4 sestry Studia DVA. Foto: Jan Chochole

 

Na třicet dva večerů zavedou diváky na chmelovou brigádu protagonisté nadčasového příběhu o prvních láskách, rozechvění a také zklamání. Představení se bude hrát pouze v létě na Letní scéně Vyšehrad a Letní scéně Tvrz Divice. Tančit a zpívat za doprovodu živé kapely a pod režijním vedením Adama Krause se chystají Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská, Oldřich Navrátil, Josef Carda, Linda Fikar Stránská a mnoho dalších.

Letní scéna nabídne také 13 nejúspěšnějších inscenací z repertoáru divadla Studio DVA, například hry Patrika Hartla: komedii o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu 4 sestry, situační komedii o lásce a sexu na nábytku IKEA Hovory o štěstí mezi čtyřma očima a radikální komedii o dvou manželských krizích a jednom úmyslně založeném požáru Klára a Bára.

Několika repríz se dočká italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně, nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů Kutloch aneb I muži mají své dny. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit též Karla Rodena a Janu Krausovou. Ti zde odehrají komedii italského dramatika Daria Fo a Franky Rame Otevřené manželství a komedii kanadské autorky Michele Rimlové Sex pro pokročilé. Derniérou se tu po jedenácti letech Karel Roden rozloučí s rolí Argana v Moliérově Zdravém nemocném.

Diváci se v rámci přehlídky dočkají i 17 uvedení komedie Patrika Hartla o stanování v chorvatském kempu a lásce po padesátce i v pětadvaceti Líbánky na Jadranu, které jsou až na tři reprízy z kapacitních důvodů naplánovány do kamenného divadla. Jednou z výjimek je uvedení této komedie na Letní scéně Vítězná nedaleko Dvora Králové nad Labem.

V historických kulisách Tvrze Divice, kde divadlo Studio DVA má svoji další letní scénu, jsou pak připraveny dva večery Evy Holubové a Boba Klepla a dalších protagonistů tohoto představení. „Zažít pravou atmosféru divadla pod širým nebem zde bude možné s našimi inscenacemi letos dokonce třináctkrát. Umístění tvrze přímo uprostřed chmelařské oblasti přímo vybízí k uvedení letošní novinky. Šest repríz hudební lovestory Starci na chmelu tedy proběhne v místech, kde skutečně česáči chmele pobývali,“ dodává producent Léta hereckých osobností Michal Hrubý.

Po deváté budou v rámci tzv. off programu Letní scény Vyšehrad uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos sem zavítá, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria a také Monika Absolonová spolu s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka. Svůj koncertní program Pod širou oblohou uvede Aneta Langerová.  

Již šestým rokem bude kamenné divadlo patřit Létu slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna. Vzhledem k úspěchu loňského nultého ročníku je přichystán i první ročník Léta ochotnických divadel, který proběhne v červenci na Malé scéně divadla Studio DVA.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP