Kouzlo přerodu aneb Provázek znovu v Arše


Divadlo Husa na provázku, které v lednu získalo novou uměleckou šéfku Annu Davidovou, láká i letos na již tradiční pražskou přehlídku vybraných inscenací ze svého repertoáru. Čtyřdenní festival se pod heslem „Kouzlo přerodu“ bude konat 3. až 6. dubna v pražském Divadle Archa.

Hra Vitka Husa na provázku. Foto: archiv divadla

 

Pražské publikum se díky němu může těšit hned na čtyři provázkovské inscenace, z nichž jednu v pražské premiéře, i na debatu z brněnsko-pražského diskusního cyklu s názvem Café Republika, na kterém Provázek od začátku sezony spolupracuje s Knihovnou Václava Havla.

Festival ve středu 3. dubna ve 20 hodin zahájí inscenace Kafkovy Ameriky v režii Michala Dočekala. Na ni ve čtvrtek 4. dubna ve stejný čas naváže inscenace původní hry Kateřiny Tučkové o osudech slavné české skladatelky Vítězslavy Kaprálové s názvem Vitka v režii Anny Davidové a v titulní roli s Terezou Marečkovou, která právě za tuto roli získala Cenu Divadelních novin.

Pomyslným vrcholem festivalu bude v pátek 5. dubna pražská premiéra společensky angažované inscenace Dostojevského Hráče, kterou s provázkovským souborem vytvořil režisér Michal Hába a v níž jako hazardní hráč exceluje mladý brněnský herec Dalibor Buš. V sobotu 6. dubna festival zakončí hned dvě akce – v 18 hodin debata z cyklu Café Republika a od 20 hodin pak komorní inscenace Anny Davidové Tichý Tarzan.

„Do vedení Divadla Husa na provázku jsem nastoupila v lednu, tedy uprostřed divadelní sezony. Právě vzhledem k přechodovému charakteru této jednapadesáté sezony, kterou zčásti připravovalo ještě předchozí vedení, jsme se letošní ročník našeho pražského festivalu rozhodli pojmenovat ´Kouzlo přerodu´,“ přibližuje novopečená umělecká šéfka Anna Davidová.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP