Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude kromě Brna také v Mikulově a Slavkově


Divadlo Bolka Polívky připravuje již počtvrté svou Letní scénu. Poprvé se však představení pod širým nebem budou postupně odehrávat hned na třech lokalitách. Od 10. do 13. července budou mít diváci možnost zhlédnout jeho inscenace v amfiteátru v Mikulově, od 22. července do 3. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna na nádvoří zámku do Slavkova u Brna.

Bolek Polívka na Letní scéně. Foto: JoliFOTO

 

Jihomoravský Mikulov láká návštěvníky z širokého okolí díky architektonickým památkám, krásné přírodě a vinařské tradici. Ve zdejším amfiteátru se také uskuteční první „turnus“ Letní scény Divadla Bolka Polívky. Od 10. do 13. července budou k vidění představení Šašek a syn s Bolkem a Vladimírem Polívkou v hlavních rolích, bláznivá hříčka Srnky s Josefem Poláškem, Pavlem Šimčíkem a Romanem Blumaierem či herecký duet Chantal Poullain a Martina Krause Šest tanečních hodin v šesti týdnech.

Od 22. července do 3. srpna se na Biskupském dvoře v Brně odehrají představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky, Divadla Studio DVA, Divadla na Fidlovačce a společnosti StageArtCZ. Program zahájí představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kdy dojde k propojení herců z brněnské verze inscenace (Bolek Polívka, Pavel Liška, Sara Venclovská) a Činoherního klubu (Jaromír Dulava, Otmar Brancuzský).

V dalších dnech bude uvedena Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo The Naked Truth – Odhalená pravda. Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers a také vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory.

Poslední štací se od 6. do 8. srpna stane nádvoří barokního zámku ve Slavkově u Brna. Dvakrát bude uvedena hra DNA, v níž se Bolek Polívka střetává se svou dcerou Annou, a také inscenace Šest tanečních hodin v šesti týdnech, připomínající, že naděje v lepší zítřky nikdy neumírá.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP