Prahu celý týden oživovalo pouliční divadlo


Za dveřmi je Nultý bodDivadelní festival Za dveřmi je Nultý bod v neděli 24. 7. 2011 úspěšně zakončil letošní ročník. V průběhu sedmi dní od 18. do 24. července se na Staroměstské náměstí, v Celetné, na Ovocném trhu, na náměstí Republiky, náměstí Míru a náměstí Jiřího z Poděbrad odehrálo více jak 25 představení souborů z celkem 13 zemí. Účinkujících bylo letos kolem 120.

Festival navštívilo celkem asi 12 tisíc diváků. Největší pozornost tradičně přitahovalo Staroměstské náměstí, na kterém se odehrávala ta nejzajímavější představení. Velmi působivým se ukázalo spojení historického centra města s živým pouličním uměním. První den festivalu se na Staroměstském náměstí shromáždilo více jak 2500 návštěvníků. Což lze jednoznačně považovat za úspěch. Nesmíme, ale přeceňovat počty přihlížejících, jelikož velká část návštěvníků byla z řad zahraničních turistů, kteří každoročně navštěvují Prahu.

„Festival stal svým přístupem jakýmsi meeting pointem zahraničních souborů a platformou pro vznik nových projektů v rámci celé Evropy," říká jeho producent Jakub Vedral. „Za jeden z největších úspěchů festivalu považuji to, že se nám podařilo do Prahy přivézt legendu pantomimického divadla Nolu Rae, která má za sebou více než 30tiletou kariéru a hostování v divadlech po celém světě" dodává dramaturg festivalu Petr Boháč.

Organizátoři si letošní ročník chválí. Podařilo se vytvořit z centra města jedno veliké jeviště a obohatit tak denní život pražanů i dovolenou turistů. „Doufáme, že stojíme na začátku tradice, která posune Prahu a české divadlo na evropskou úroveň" dodává Jakub Vedral. Příští rok by si organizátoři přáli dovézt do Prahy Teatr Biuro Podrozy s jejich představením Planeta Lem.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP