Praha opět ožije tancem


danceMezinárodní taneční festival Let's Dance Prague International je jedním z největších svého druhu ve střední Evropě. Tradičně doplňuje a zpestřuje letní kulturní dění v centru Prahy a přiláká návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí. Letos se festival koná již po šesté. Uskuteční ve dnech 28. 7. - 31. 7. 2011.

Návštěvníkům nabízí festival čtyři dny plné tanečních seminářů všemožných tanečních stylů. Workshopy se budou konat pod vedením nejen zahraničních, ale i tuzemských tanečních mistrů. Největší sledovanost má tradičně páteční mezinárodní soutěž profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci a sobotní Gala Oriental show.

Festival Let's Dance chce podporovat tanec jako pohybovou aktivitu mezi širokou veřejností. Další cíl je vzdělávat tuzemské taneční odborníky a představovat jim špičkové taneční mistry z celého světa. Programová skladba festivalu, která je již ověřena předchozími ročníky, umožňuje tyto cíle naplňovat.

Mezi zahraničními hosty se představí Wael Mansour z Egypta, Amparo Núñez z Chile, Maurice Yeka z Kongo a další. Jako doprovodné akce festivalu organizátoři připravili například videosoutěž o nejlepší taneční videoklip. Další zajímavostí je netaneční výstava fotografii Marcely Honsové s názvem „Tváře Orientu", která zpestří taneční program letošního Let's Dance Prague International Festivalu 2011. Výstava je otevřena od 28. 7. do 31. 7. 2011 v prostorách Centra Tance (Václavské nám. 36, Praha 1). Závěr festivalu bude patřit velké Zumba party, která bude hezkou tečkou této kulturní události. Vstupné na party je 50 Kč.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP