Letní Letná vypukne 21. srpna


Letní LetnáTradiční čtrnáctidenní festival tance, akrobacie, cirkusu a divadla začne v Praze na Letné 21. srpna a potrvá do 4. září. Na obvyklém místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou v Letenských sadech se rozprostře městečko s cirkusovými šapitó. Místo bude patřit novému cirkusu, pohybovému divadlu, dětským představením, cirkusovým workshopům a výtvarným dílnám. Představí zahraniční hvězdy nového cirkusu a přední tuzemské soubory. Z českých souborů se návštěvníci mohou těšit na: Cirkus Mlejn, VOSTO5, Spitfire Company, Annu Polívkovou, Teátr Víti Marčíka, divadlo ANPU, Bilbo Compagnie, Buchty a loutky, Cirkus Sacra, divadla Kulich a Romanetu a řadu dalších.

Pro nadšence je připravena Open Stage 27. 8. 2011, na kterých mohou vystoupit přímo návštěvníci festivalu s krátkým 7-15 minutovým představením. Rodiče mohou své ratolesti přihlásit do letní cirkusové školy Letní Letňák. V rámci kurzu se děti mohou seznámit s výrobou masek, chůzí na laně, žonglování, malování a mnohým dalším.

Program Letní Letné je utvořen z 90 představení, které zahrnují i pohádky a večery pro dospělé. Jak uvádějí sami organizátoři, dospělí sem přicházejí, aby se pod cirkusovými šapitó smáli, dojímali, tajili dech a nechali se pohltit představeními těch nejlepších evropských souborů z oblasti nového cirkusu. Děti sem táhnou své rodiče na desítky pohádek, dětských představení, výtvarných aktivit a pak nechtějí domů, protože se jim zde tak líbilo. A dospělým, i když tvrdí svým nejmenším opak, se zpět také nechce, vždyť odpočívat na trávě, posedět s kamarády u pěnivého moku, nebo se bavit u živé hudby ve festivalové kavárně a baru je tak snadné a návykové.

"Současný „nový" cirkus dokáže fascinovat, vzbudit emoce, rozdmýchat adrenalin i přinést poezii všem generacím diváků. Je to ten nejlepší mix z těch nejchutnějších ingrediencí cirkusového řemesla, pouličních představení, divadla, tance, výtvarného umění i hudby," uvádějí dále pořadatelé.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP