Petr Čtvrtníček údajně ukončil uměleckou kariéru


Petr ČtvrtníčekPopulární mystifikátor, herec, režisér, dramatik a v posledních letech i hudebník Petr Čtvrtníček údajně dnes ukončil svou uměleckou karieru. "Můj život v umění se naplnil, nyní už se budu věnovat pedagogické práci," uvedl v prohlášení.

 

Toto prohlášení poskytla jeho mediální zástupkyně Uljana Donátová a praví se v něm, že během třiceti let ztvárnil přes padesát rolí ve filmu, televizi a na prknech domovského Divadla Na zábradlí a prý vydělal bezmála 32 milionů korun."Poslední rozloučení s umělcem se koná v polovině září v Divadle Na zábradlí, které uvede reprízu jeho vrcholného díla, kultovní hry President vykuřpytel," dodala Donátová.

Ohlasy tohoto jeho projektu byly však nejen při sobotní premiéře na tomto jevišti, ale i v dnešním tisku rozporuplné. Lidové noviny citovaly Čtvrtníčkova slova, že "reklama se dá udělat na všechno a že lidé zaplní sál bez ohledu na obsah a formu". Místo avizované "hrdé zpěvohry" se totiž diváci dočkali pouze koncertu "home metalové" skupiny Buzerant a několikaminutové Čtvrtníčkovy amatérské pantomimy doprovázené hudbou a výkřiky jmenovaného a dvou jeho spoluhráčů. "Čtvrtníček 'vykouřil pytel'. Divákům i divadelní kritice," takto nazval svoji recenzi zpravodaj deníku MF Dnes. Za progresivní projekt naopak označil jeho čin Ondřej Horák v Hospodářských novinách a naopak kritička Radka Hrdinová v Právu připomněla, že za Čtvrtníčkovu nepovedenou mystifikaci chtěli diváci vrátit dvě stovky. Dodala, že pověsti pražského Divadla Na zábradlí rozhodně moc neposloužila.

O přesném termínu reprízy hry President vykuřpytel neměla Donátová bližší informace. Podle internetových stránek Divadla Na zábradlí by se však mohla uskutečnit v sobotu 17. září, kdy tato scéna avizuje Den otevřených dveří.

Převzato z agentury ČTK

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP