Tanečník Bronxu


Tanečník Bronxu"Tanec proti drogám" je podtitul soutěže Tanečník Bronxu. Taneční uskupení M Dance Club ve spolupráci s Muzeem romské kultury pořádá soutěž Tanečník Bronxu, jejíž finále se uskuteční 10. 9. 2011 v Sále Břetislava Bakaly (Žerotínovo nám. 6, Brno) od 17h. Smyslem soutěže Tanečník Bronxu je podle organizátorů uspořádat profesionální akci pro Romy, týkající se tance.

Tahle taneční soutěž je zaměřená především na romskou menšinu. Pořadatelé chtějí taneční soutěží vnést do brněnské lokality v okolí Cejlu kulturní prvek a přilákat tak i neromské publikum. Další z cílů je ukázat, že tzv. „Bronx" není obávanou a mnoha mýty opředenou brněnskou čtvrtí. „Tanečník Bronxu" chce příjemnou formou motivovat mladé Romy a jejich rodiče a profesionálně podpořit talenty vyrůstající v části zvané brněnský Bronx. Soutěž je pořádána ve dvou kategoriích Junior a Hlavní, pro vítěze je připravena finanční odměna ve výši 10 a 15 tisíc korun českých.

Hlavní pořadatelé soutěže a zároveň porotci jsou Michal Šaray a Nikola Weitrová. Ti se v pořadu „O Roma vakeren" Českého rozhlasu Radiožurnálu vyjádřili k soutěži slovy: „Přemýšleli jsme o tom delší dobu. Není žádná taneční soutěž pro Romy. Smysl soutěže je najít v Brněnských lokalitách přezdívaných Bronx nové talenty." „Je zde hodně talentů, ale není tady žádný člověk, který by jim ukázal cestu," pokračuje Michal Šaray. Tanečník Michal Šaray má za sebou mnoho let taneční praxe, kdy se také účastnil různých soutěží a většinou se umístil na předních místech. V roce 2005 a 2008 získala jeho taneční skupina M Dance Club na taneční soutěži Emco Dance Life Tour titul mistra České republiky a Evropy.

 

O soutěži dále pro rozhlas Šaray uvedl: „Soutěžící budou tančit sami za sebe. Je to čistě o jednotlivcích, jaké taneční styly umí. My hledáme tanečníka, který má v sobě talent a dokáže hudbu cítit, což se prostě naučit nedá. Hledáme člověka z ulice." Původně měla být soutěž čistě pro Romy. Zdálo se, že mezi nimi vzbuzuje opravdový zájem. Ale jak uvedli organizátoři, na casting jich nakonec přišlo jen 30, což byl pro ně impuls, aby se soutěž otevřela i majoritní společnosti. Byl nakonec posunut i termín finále, to se původně mělo konat v půlce srpna. Nyní je tedy definitivně stanoveno na 10. září a pořadatelé doufají, že to tak i zůstane.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP