Přímé přenosy z divadla zapouští u nás kořeny


balet_ilustracePo několika úspěšných sezonách živého přenosu Metropolitní opery v New Yorku, „Baletu v kině" (Bolšoj balet, balet Pařížské opery), live - přenosů koncertů (např. Red Hot Chili Peppers) se u nás představí další projekt nazvaným NT Live (National Theatre Live). Nabídne přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla.

Uvedenými přenosy do kin se u nás zabývá společnost Aeroflims, která v rámci projektu NT Live nabízí čtyři večery. Tyto přenosy budou obohaceny obrazovým úvodním slovem v podání známé zahraniční herecké - tvůrčí osobnosti, která divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Letošní dramaturgie přenosů se zaměřila jak na klasickou komedii - (adaptace komedie Sluha dvou pánů Carla Goldoniho, Shakespearova Komedie omylů), tak na současné drama (The Kitchen, Collaborators). Přenosy her jsou v angličtině s českými i anglickými titulky. Představení jsou přenášena v digitální kvalitě přes satelit z londýnského Národního divadla k do kulturních zařízení po celé Británii a Evropě. Celková délka přenosů je cca. 3hod. včetně jedné přestávky.
"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my," říká Nicholas Hytner, ředitel Národního divadla v Londýně.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP