Jiří Suchý se připravuje na osmdesátiny i premiéru muzikálu


Suchy-JiriNovinkou pražského divadla Semafor, která 21. září oficiálně zahájí jeho 53. sezonu, bude swingový muzikál Hodiny jdou pozpátku. Zazní v něm melodie v duchu 30. let, řekl na dnešním setkání s novináři autor libreta, hudby, návrhu kostýmů, režisér a s Jitkou Molavcovou i jeden z protagonistů Jiří Suchý. Zvládl všechny tyto profese, protože je podle něj tento způsob nejlacinější - dělá to totiž zadarmo.

"Jeho děj se odehrává v roce 1938 v baru Honolulu. V rolích zpívajícího tria Bobo Sisters se objeví Lucie Černíková, Karolína Gudasová a Ivana Korolová. Barmana bude hrát Michal Stejskal, zpěváka Vizváryho Jiří Štědroň a Olina Patková předsedkyni spolku Síla myšlenky," uvedl Suchý, který ztvární dekadentního básníka Jana Vladivoje Vinohradského. Jako štamgast bude svádět Jitku Molavcovou v roli Žanety Borské, rozené Špičaté, takto zoologické zahradnice.
Suchý zároveň upozornil na to, že zkoušky se odehrávají v době příprav jeho osmdesátin, které oslaví 1. října. "Zásluhu ale na nich nemám, to moji rodiče, a také to, že jsem se jich dožil, se mi udělalo samo," řekl. Jubileum oslaví s hrstí těch, kteří patří k věrným návštěvníkům jeho scény za přítomnosti kamer České televize, která pořad odvysílá ze záznamu. "Vznikly i dva televizní dokumenty, z nichž jeden mapuje mé neúspěšné podnikání. Jsem rád, protože se v něm objeví fragmenty snímků, které se jinde neobjevily," uvedl. Rozhlas podle něj připomene jeho narozeniny Kulatými notami Miloše Skalky.
V divadle vznikne pořad Znám ještě starší lidi, ve kterém vystoupí s Jitkou Molavcovou, která s ním vystupuje už 42 let. Bude mít premiéru 1. října a pak několik repríz včetně mimopražských. "Počítám i s listopadovou premiérou hudební komedie Levandule, v níž Jitka ztvární hraběnku a mecenášku podporující chudého malíře v mém podání," řekl Suchý. V adventním čase počítá s tradičními vánočně laděnými pořady a na jaro plánuje premiéru představení „ Kam se poděla Valerie? z prostředí ústavu hyperaktivních lidí."
Vyjdou i knihy, například můj kubistický portrét z pera Daniela Razíma a také publikace nazvaná Pan Werich z Kampy, kterou jsem napsal se svým bratrem Ondřejem. Na DVD vyjdou amatérské záznamy řady našich inscenací včetně Lysistraty; ta už ale byla natočena profesionálně," dodal Suchý.

 

Převzato z agentury ČTK

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP