Festival Jičín-město pohádky skončil


Jičín-město pohádky Kolem 60.000 návštěvníků přijelo podle informací ČTK na letošní 21. ročník kulturního festivalu Jičín-město pohádky, jehož podtitul zněl Taneční pohádkování. Akci slavnostně zahájil herec Jiří Lábus. Pětidenní slavnosti skončily předáním symbolických klíčů od města zpět starostovi města.

Festival nabídl po celém Jičíně desítky různých akcí pro děti i dospělé. O doprovodný program akce se postaraly folklorní soubory s muzicírováním, pantomima, baletní vystoupení, taneční workshopy, akrobacie a loutkařina. Připomnělo se také letošní 100. výročí narození známého spisovatele Václava Čtvrtka, který společně s výtvarníkem Radkem Pilařem vytvořil populární pohádkové příběhy o Rumcajsovi. Organizátoři na svých webových stránkách zveřejnili přímo „zdravici Runvajse": „My,pohádkové bytosti, jakož i naši člověčí kamarádi, chceme říct, že si budeme dál pomáhat a dělat všechno pro to, aby vždycky nakonec zvítězilo dobro nad zlem. V pohádce i mezi lidmi. K tomu přejem Vám i sobě hodně štěstí. Za všechny z Jičína Vás zdraví Rumcajs a jeho rodina." Rumcajs s Mankou samozřejmě na festivalu nemohli chybět.

Saxána"Mimo jiné se u této příležitosti konal ve čtvrtek koncert Pavla Šporcla, na který ze Švédska přijela i Čtvrtkova dcera Markéta," řekla ČTK předsedkyně správní rady Nadačního fondu Jičín - město pohádky Věra Rychterová. Na festivalu měl také předpremiéru film Saxána a lexikon kouzel. Přijel jej osobně představit režisér Václav Vorlíček, který je také jedním ze čtyř čestných občanů pohádkového města Jičína. Na rozdíl od posledních tří ročníků, kdy festival pořádal fond společně s městem, byl letos jediným pořadatelem festivalu nadační fond. Jičínská radnice byla pouze partnerem festivalu.

Film Saxána a lexikon kouzel

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP