Film

Harrisona Forda proslavily dvě role, ale bylo by nespravedlivé spojovat ho pouze s nimi

Harrisona Forda proslavily dvě role, ale bylo by nespravedlivé spojovat ho pouze s nimi

Sobota, 13 Červenec 2019 09:50 Milan Mundier

Věhlas získal jako hrdinný archeolog Indiana Jones pachtící se za mýtickými artefakty se šarmem a ironickým nadhledem. Neméně vysokou popularitu mu vynesla role galaktického pašeráka Hana Sola z původní trilogie Hvězdných válek. Jenže Harrison Ford, který právě slaví 77. narozeniny, není „pouze“ Indianou Jonesem a Hanem Solem – jeho příjemně civilní herectví vdechlo život řadě dalších nezapomenutelných postav. Jen sama Akademie ví, proč mu nikdy neudělila Oscara.

Václav Marhoul: Nastudovat Kosińského není jednoduché

Václav Marhoul: Nastudovat Kosińského není jednoduché

Pátek, 12 Červenec 2019 07:26 Jan Příbaň

Režisér Václav Marhoul – známé jsou jeho celovečerní filmy Mazaný Filip a Tobruk – uskutečnil něco snad „neuskutečnitelného“, zfilmoval Nabarvené ptáče podle bestselleru polsko-amerického spisovatele židovského původu Jerzy Kosińského. Václav Marhoul se do „neuskutečnitelného“ projektu zakousl  jako buldok a vytrval jedenáct let. Jenom složitá vyjednávání v Chicagu o filmová práva, podobající se ze strany amerických vyjednavačů často spíš výslechům, trvala dva roky. Václav Marhoul se nakonec prosadil a film přijde do kin letos v září. Dokazuje to, že když někdo jde za svým cílem s veškerou energií, vůlí a celým srdcem, tak k němu dojde.

Legendy stříbrného plátna: Laurence Olivier exceloval ve filmu i na divadle

Legendy stříbrného plátna: Laurence Olivier exceloval ve filmu i na divadle

Čtvrtek, 11 Červenec 2019 09:46 Milan Mundier

Jen málokterý jiný herec se přiblížil svým fanouškům takovým způsobem, jakým se to na sklonku života podařilo Laurenci Olivierovi. Jeho kniha pamětí s příznačným názvem Hercova zpověď zachycuje s obdivuhodným nadhledem nejen Olivierův osobní život (počínaje nelehkým dětstvím), ale také jeho prakticky celou divadelní kariéru.

Agnieszka Holland dotočila film Šarlatán s Ivanem Trojanem

Agnieszka Holland dotočila film Šarlatán s Ivanem Trojanem

Středa, 10 Červenec 2019 10:54 red

Po 36 natáčecích dnech padla na začátku července poslední klapka nového filmu polské režisérky Agnieszky Holland Šarlatán, ve kterém ztvárňuje hlavní roli léčitele herec Ivan Trojan. Ve filmu se objeví také jeho syn Josef. Scénář napsal Marek Epstein.

Utrpení svatého Šebestiána – MFF Karlovy Vary a generace nezájmu

Pondělí, 08 Červenec 2019 16:59 Radovan Holub

Festival v Karlových Varech skončil a zanechal za sebou dobrý pocit, že se něco povedlo. Opět se promítalo, jásalo, penziony byly plné a dokonce i na diváky s památníčky kolem hotelu Thermal a Pupp došlo. Programové sekce Jiný pohled, Horizonty, nová sekce Lidé odvedle nebo Zvláštní uvedení v jednom šiku předvedly celou řadu pozoruhodných filmů i bizarních experimentů poslední doby.

Kompletní přehled cen udělených na 54. Mezinárodním filmové festivalu Karlovy Vary

Neděle, 07 Červenec 2019 12:19 red

Festivalové poroty ocenily 6. července 2019 nejlepší filmy 54. MFF Karlovy Vary. Ceny byly předány během závěrečného ceremoniálu.

Vary, den sedmý: Letos zklamali i velikáni filmu, Parazit i Mrtví neumírají nejsou příliš přesvědčivá díla

Sobota, 06 Červenec 2019 16:04 Jaromír Trpký

Každý rok se na filmovém festivalu ve Varech věnuje velká pozornost filmům od renomovaných režisérů, kteří už za sebou mají slavné snímky. Tyto projekce patří mezi nejnavštěvovanější a stojí na ně obrovské fronty. Nutno říci, že letos to nestálo úplně za to.

Vary, den šestý: Bulharský film Otec mohl klidně natočit průměrný český režisér

Pátek, 05 Červenec 2019 15:36 Jaromír Trpký

I renomovaní tvůrci letos na karlovarský festival nepřivážejí zásadnější filmy. A litevských filmařů vám prostě musí být líto.

Vary, den pátý: Filmová přehlídka průměrnosti

Středa, 03 Červenec 2019 21:39 Jaromír Trpký

Nejhorší na festivalu v Karlových Varech je fakt, že zhlédnete mnoho průměrných filmů. Přitom u mnoha z nich vás velmi mrzí, že jim od výjimečnosti schází jen pár kroků.

strana 1 z 128

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP