Výroční filmové ceny TRILOBIT 2019 budou rozdány tuto neděli


 

Hlavní cena TRILOBIT 2019. Foto: Markéta KobrskováNejlepší počiny ve filmu a v televizi za loňský rok se v neděli 20. ledna dočkají prvních ocenění. Vítězové budou vyhlášeni během slavnostního večera 32. audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, který bude přenášet Česká televize od 20,20 hod. na programu ČT art.

 

Večer filmových ocenění Českého filmového a televizního svazu FITES se odehraje v moderaci Martina Myšičky a za hudebního doprovodu písničkáře Vladimíra Merty a zpěvačky i houslistky Jitky Šuranské. Motto tohoto ročníku zní „Na světle a ve stínu“ a hlavní pozornost bude upřena na oceněné filmy a jejich tvůrce, kteří vyvstanou „ze stínu do světel ramp“.

„Akce, jako je TRILOBIT, jsou pro mne výjimečné, je to vlastně adrenalin a zároveň rád předávání těchto cen podpořím. Na moderování letošního udílení se těším i netěším, protože je to pro mne vždy skok do hluboké vody, a k tomu v přímém přenose. Navíc hlavní změnou je, že tentokrát budu večer moderovat sám, což mne i trochu mrzí, předchozí spolupráce nejprve s Hynkem Čermákem a pak i s Vasilem Fridrichem byla výborná a oba pánové mi byli vlastně oporou. Ovšem respektuji zadání organizátorů a přiznávám, že je to zase nová výzva. Budu však spolupracovat s Vladimírem Mertou, který sice nebude moderátor, nýbrž jakýsi muzikant „trubadúr“ večera, takže nakonec vlastně tak úplně sám nebudu,“ říká herec a moderátor Martin Myšička, který stane za moderátorským pultem cen TRILOBIT 2019 potřetí v řadě.

Slavnostním večerem bude provázet i Vladimír Merta. Foto: Martin VadasScéně bude opět dominovat polopropustná projekční plocha tentokrát lemovaná televizními obrazovkami a na každé poběží v danou chvíli jiný obraz, představující idylické i rozporuplné stránky světa, ve kterém žijeme. Tento scénický motiv má evokovat okénko 35 mm filmového pásu, předchůdce moderních filmových médií.

Názvy vítězných děl drží pořadatelé a odborná i dětská porota v tajnosti, již teď je ale známo, že i letos najde nového držitele ZCELA ZVLÁŠTNÍ CENA – ZLATÝ CITRÓN, udělovaná za nechvalný čin. O CENU FERDINANDA VAŇKA, která oceňuje díla za přínos rozvoji občanské společnosti, se podělí po vzoru minulého ročníku dva laureáti. Letošní novinkou je CENA DIVÁKŮ – BEROUNSKÝ KLEPÁČEK, o které hlasovali diváci v rámci doprovodného programu v Městském kině Beroun během víkendu 5. a 6. ledna.  

Ve dvaatřicátém ročníku cen TRILOBIT 2019 bude uděleno celkem 12 cen. O Hlavní cenu TRILOBIT 2019, trojici cen TRILOBIT 2019, CENU VLADISLAVA VANČURY, dvojici CEN FERDINANDA VAŇKA, CENU JOSEFA ŠKVORECKÉHO, „sladkou“ a „kyselou“ ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY, CENU DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2019 a poprvé i CENU DIVÁKŮ – BEROUNSKÝ KLEPÁČEK se uchází celkem 104 přihlášených titulů hodnocených odbornou porotou a 23 snímků s dětskou či rodinnou tematikou, jež hodnotila dětská porota.

Pořadateli audiovizuálních cen TRILOBIT jsou Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., město Beroun a Městské kulturní centrum Beroun. Bližší informace o programu a cenách TRILOBIT najdete na www.cenytrilobit.cz a na www.kinoberoun.cz.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP