Hudba

Festival v Bayreuthu – tradice a její zlomy

Festival v Bayreuthu – tradice a její zlomy

Pondělí, 08 Červenec 2019 21:01 Petr Feyfar

Festivalovou budovu v Bayreuthu („Stodolu“, jak ji označuji místní: „Scheune“) nechal Richard Wagner (skladatel jej vypracoval sám společně s architektem Otou Brückwaldem) na tzv. „Zeleném vrchu“ („Grüner Hügel“) vzdáleném asi dva kilometry od centra města na dodnes téměř nezastaveném předměstí.

Ostravský Festival v ulicích od pátku představí omamnou kulturu Indie

Ostravský Festival v ulicích od pátku představí omamnou kulturu Indie

Čtvrtek, 27 Červen 2019 19:20 red

Již devátý ročník Festivalu v ulicích zaplní 28. a 29. června centrum Ostravy hudbou, tancem, filmy, workshopy, stánky, sportovními aktivitami a programem pro rodiny s děti. Letos se zaměří na indickou kulturu. Vůbec poprvé v Evropě právě v Ostravě vystoupí bojoví akrobatičtí tanečníci Raibenshe, návštěvníci uvidí tanec v maskách, uslyší indický hip hop ze slamů, vyzkouší si tradiční tanec z oblasti Kathak, moderní Bollywood nebo budou moci ochutnat indická jídla.

Přes padesát mladých hudebníků bude na svém BUSKING TOUR vybírat peníze na dobročinnost

Přes padesát mladých hudebníků bude na svém BUSKING TOUR vybírat peníze na dobročinnost

Úterý, 18 Červen 2019 18:58 red

Živá hudba v ulicích, výborná nálada a peníze na dobrou věc – Police Symphony Orchestra koncem června vyrazí na BUSKING TOUR 2019.

Před deseti lety zemřel Láďa Straka, autor desítek textových parodií

Před deseti lety zemřel Láďa Straka, autor desítek textových parodií

Pondělí, 17 Červen 2019 19:28 Ivo Fencl

Láďa Straka zemřel 13. června 2009 ve čtyřiašedesáti letech a znali jsme ho jako kapelníka, textaře, kytaristu a zpěváka skupiny Lokálka.

Magické propojení hudby, myšlenky a slova v jidiš

Úterý, 28 Květen 2019 10:05 Ladislava Chateau

Hana Frejková, herečka, zpěvačka a autorka biografické knihy Divný kořeny (Torst, 2007), absolventka oboru herectví na brněnské JAMU, si zcela zachovala svůj dívčí křehký půvab, zato na jevišti podává silný zasahující výkon, a mnohý divák si při jejím vystoupení nemůže nevybavit pařížského vrabčáka, slavnou Edith Piaf.

Festival pouličního umění Praha Žije Hudbou nabídne zahraniční hvězdy i amatérské muzikanty

Úterý, 21 Květen 2019 18:26 red

Festival Praha Žije Hudbou už po čtvrté rozezní v pátek 7. a v sobotu 8. června ulice, náměstí i parky v centru Prahy. Na 150 umělců vystoupí na více než 30 různých místech. Centrem dění budou scény na Karlově náměstí, u Quadria a na Jungmannově náměstí.

Sopranistka Martina Janková vystoupí na Festivalu Jarmily Novotné

Úterý, 23 Duben 2019 11:19 red

Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se sopranistka Martina Janková a klavírista mladší generace Ivo Kahánek na další ročník Festivalu Jarmily Novotné.

Letní slavnosti staré hudby slaví 20 let

Pátek, 12 Duben 2019 16:28 red

Letní slavnosti staré hudby nabídnou mezi 11. červencem a 6. srpnem nabídnou osm exkluzivních večerů, jimiž oslaví nejen dvě desetiletí své existence, ale také šest staletí bohaté hudební historie, s níž dlouhodobě seznamují české publikum.

Na Colours of Ostrava zazní hudba z třetí řady seriálu Twin Peaks

Čtvrtek, 11 Duben 2019 17:10 red

Alternativnější barvy hudebního spektra na Colours of Ostrava pravidelně zastupuje scéna kurátorovaná týmem magazínu Full Moon. V programu Full Moon Stage nechybí pop, folk, experimentální elektronika, indie, punk nebo další tvrdší žánry.

strana 1 z 104

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP