Kolektiv Seed a pořad Cluster uvádí: Steffen Bennemann


Steffen BennemannKolektiv Seed pořádající letos čtvrtou sezónu hudebně odvážných večírků po pražských klubech přiveze 28.listopadu do Vily na Štvanici německého diskjockeje, promotéra, majitele labelu Holger a kurátora Steffena Bennemanna. Steffen je neobyčejnou postavou hudební scény v Lipsku, ke které jím pořádané párty a aktivity již neodmyslitelně patří.

 

 

Můžete ho zastihnout třeba v klubu Conne Island, Institutu für Zukunft nebo aktuálně na večírku Acid House, kde je v tmavém suterénu servírováno techno. Svůj široký hudební záběr potvrzuje pořádaním tzv. Sleep nights, kde mohou návštěvnící bez obav usnout za zvuků ambientní hudby. Steffen má také za sebou kurátorování mnoha ročníků kultovního německého letního festivalu Nachtdigital, kde také sám pravidelně vystupuje. Letos poprvé proběhl první ročník festivalu Nachtiville, což je holandská sesterská událost, kterou spravuje stejný tým organizátorů.

Obě akce mají velký ohlas jak mezi návštěvníky, (Nachtdigital se několik posledních let vyprodá během pár minut po zahájení předprodeje aniž by bylo jasné, kdo vystoupí) tak mezi účinkujícími, kteří se na festival pravidelně vrací i jako běžní posluchači. Věhlas festivalu Nachtdigital, který se bude konat příští rok už po dvacáté, stojí kromě perfektní hudební dramaturgie, také na jedinečné lokaci východoněmeckého kempu na prostřed cesty mezi Lipskem a Drážďanami a na celkovém počtu návštěvníků, který nepřesahuje 3000. Steffenova mnohovrstvá dramaturgie odrážející jeho vkus je však to hlavní, co utváří jedinečnost celé akce. Hudební koncept festivalu spočívá v rozmanitosti účinkujích, kde se potkávají zkušení a populární interpreti s vystupujícími, kteří šanci vystoupit na hlavní scéně dostali poprvé. Letos tak například v pátečním bloku živých projektů představil svůj pohled na abstraktní techno hudbu producent Vai, který vydal svůj debut letos na Steffenově labelu Holger. Předskakoval tak respektovanému hudebníkovi v tomto žánru jménem Monolake. Celý blok živých vystoupení uvedl koncert Andy Stotta, který s letošním novým albem opustil experimenty s pomalým technem industriálního střihu a pustil se do propojování strojově programovaných ploch s vokály a repetitivními rytmy houseu. Ranní set na hlavní scéně patřil letos mladému kolektivu z německa sdruženému kolem labelu Giegling records a to konkrétně jménům jako Ateq, dj Dustin a Konstantin. Naopak nedělní ráno opanovali velká jména současné elektroniky. V back2back setech se představil Barnt a Joy Orbison a závěr patřil duu Pachanga boys, které tvoří Rebolledo a Superpitcher. Samotný Steffen si tento rok zahrál úvodní set společně se zástupkyní Düsseldofrského Salonu des Amateurs Lennou Willikens na malé scéně, prestože se v posledních letech vždy představil na té hlavní. A to buď s ekletickým setem plným i netaneční elektronické hudby na samotném závěru festivalu nebo ve společném djském vystoupení s Jamesem Holdenem nebo lipským kolegou djem Onetake. Není pak překvapením, že Steffen dává prostor také zástupcům domácí scény v Lipsku. Mezi rezidenty festivalu tak můžeme najít duo Manama, které tvoří nerozluční djs Sevensol a Map.ache nebo jejich kamaráda Bendera. V odpočinkové denní scéně věnované ambientní hudbě vystoupil další zástupce labelu Holger interpret Weber, který letos vydal svůj debut plný poslechové experimentální elektroniky.

Atmosféru této části německé alternativní elektronické scény se vám pokusíme zprostředkovat v sobotu 28.11. od 22:00 ve Vile na Štvanici. Steffenův dj set uvedou společně residenti večírku Seed: Mike_H a Not_me a host Disco Moreti.

 

 

https://www.facebook.com/seed.party/

https://www.facebook.com/cluster.radio1/

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP