Hudební tipy výtvarnice a dýdžejky Anežky Hoškové


Anežka HoškováJaro je konečně tady. Dlouho jsem se na něj těšila a ta nejkrásnější doba, kdy se příroda probouzí, konečně nastala. Všechno začíná pučet, poupata se rozvíjí, hlína krásně voní, a ty květy...“

 

Když u těch mejch procházek romantickou krajinou přemejslim o všem možným, a podotýkám - se synem v manduce - musim zminit album :::Aidan Baker – I will always and forever hold you in my heart and mind. Je to nadherný propojení přírody, života a meditace. Aidan Baker je známej hlavně  z kapely - dua z Toronta NADJA, žijicího v Berlíně, žánrově je to ambient/doom-metal/experimental/. Nadja mi jednou hrali na mojí vernisáži v holadským Groninganu, a byl to famózní zážitek, potom hráli na druhým ročniku festivalu Creepy Teepee jako jedna z hlavních kapel, a pak několikrát v Praze, jsou to kámoši:) Jednou jsem si lámala hlavu, co to vlastně ta Nadja znamená, tak se ptám Ajdana a on mi říká, že je to jeho jméno pozpátku, tak jsem se smála a tloukla si na hlavu. Nojooo vlastně:))))))))

 

Když chci trochu popojet a cejtit se trochu sexy, pustim si cholo-goth duo: PRAYERS ze San Diega, CA. Jejich nový EP Black Leader. Chtěla bych vypíchnout, že to většinou prostřednictvím youtube, páč se chci na ně i divat:))) Jsou to rajcovní chlapci, co si budem povidat žejo:)) Doufám, ze se nám je podaři brzo přitáhnout do Čech a někdo nás nepředběhne, to by mě mrzelo:) To bych si asi musela fakt pořidit hlidáni, což se ještě nestalo:) Doporučuju trochu starši song na Youtube: Prayers - From Dog To God, hodne často to pouštim, když někde djuju, je to hot:)

 

Na to navazuje můj miláček King Dude, zbožňuju od něj úplne všechno. Z ženskejch nikdy neomrzí Chelsea  Wolfe. Damien Jurado s božskym hlasem, kterej bude hrat na letosnim Creepy Teepee festu! Trochu temnýho hiphopu Spooky Black. Nostalgičtí The Smiths/Morrissey, to je  na forever. A nesmí chybět českej rybníček, kde se to hustě vymáklo a to: SLOWMOTIONDANCER, Vicena a Bezbolestná."

 

Aidan Baker- I will always and forever hold you in my heart and mind (Full Album)

 

Anežka Hošková je výtvarnice, performerka a djka. Narodila se v roce 1982 v Praze. Absolvovala Ateliér intermédií na FAVU v Brně. Patří do A.M.180 Collective, který od roku 2003 v Praze provozuje galerii A.M.180 a také každoročně spolupořádá festival současné alternativní hudby Creepe Teepee v Kutné Hoře. Hudbu pouští pod pseudonymem DJ Black dumpling. Loni se jí narodil syn Kajetán.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP