Operní pěvci zazpívají na Žofíně na dobročinném koncertě pro předčasně narozené děti


Kateřina Kněžíková (první zleva), Adam Plachetka a Hana Píšová, zakladatelka Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Foto: Alois ŠtálDva mladí operní pěvci – a současně manželé a rodiče dvou předškolních dívek – basbarytonista Adam Plachetka a sopranistka Kateřina Kněžíková vystoupí ve středu 20. února na pražském Žofíně na jediném letošním společném koncertě v Česku, a to za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Davida Švece.

Výtěžek dobročinného večera, na který jsou ještě k mání vstupenky v ceně od 500 do 1900 korun (případně za pět tisíc – spolu s následnou večeří v žofínském paláci za účasti protagonistů), připadne Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti (ročně je jich u nás na osm tisíc – každé dvanácté!) a jejich rodiny. Zazní především árie ze Smetanových a Dvořákových oper, které oba pěvci vydali loni na podzim na prvním společném CD s titulem Každý jen tu svou.

Plachetku poté čeká mimo jiné Leporello v Donu Giovannim ve Vídni a v New Yorku, hostování v Istanbulu, ale uslyší a uvidí jej také zdejší publikum (například v Daliborovi v pražském Národním divadle nebo v létě na Znojemském hudebním festivalu). Kněžíková bude mít mimo jiné v dubnu premiéru v ostravském Národním divadle moravskoslezském – v titulní roli opery B. Martinů Julietta.

Pro Adama Plachetku jde už o druhý počin ve prospěch nedonošených dětí a jejich rodin; před třemi lety vynesl koncert, na němž opět všichni účinkují zdarma, milion korun. Nadační fond, založený v roce 2014, Hanou Píšovou úzce spolupracuje s Ústavem pro matku a dítě v Praze – Podolí a podpořil nemalými finančními částkami už přes sto rodin.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP