Tématem 63. ročníku festivalu Šrámkova Sobotka je divadlo


Již 63. ročník Šrámkovy Sobotky proběhne mezi 29. červnem a 6. červencem pod heslem Text a divadlo v dialogu. Pro účastníky jsou mimo jiné připraveny přednášky a diskuse o divadle a jeho roli ve společnosti, přijede například Vladimír Just či Milan Uhde.

V loňském roce uvedl na festivalu Šrámkova Sobotka Dismanův rozhlasový dětský soubor představením ...a bolelo nebe. Foto: Šrámkova Sobotka

 

Novým dramaturgem bloku autorských čtení je Ondřej Macura, uskuteční se také poslechové pořady ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. Divadlo Kampa představí svoji interpretaci Racka (představení bude tlumočeno do znakového jazyka), chystá se svérázná recitace Petra Váši, ve čtvrtek 4. července přijede zahrát kapela WWW NEUROBEAT.

Novinkou jsou čtyři scénická čtení připravená přímo na míru Šrámkově Sobotce. V soboteckém plenéru se představí divadla D21 a X10, A Studio Rubín a OLDSTARS, uveden bude i jeden původní překlad současné německé hry. 

Pestrou nabídku poskytnou také letošní dílny: fyzickému básnictví se bude věnovat Petr Váša, divadelní dílnu povede Radovan Lipus a jaké to je být kulturním publicistou, to si účastníci zkusí pod vedením olomouckého vysokoškolského pedagoga Erika Gilka. 

Nedělní BarCamp se bude věnovat tvůrčí a výchovné dramatice, v dalších dvou dnech se pak uskuteční odpolední dílna Emílie Zámečníkové věnovaná hodnocení recitačního výkonu ve školní třídě a následně i dvoudenní odpolední dílna Elišky Poláčkové zaměřená na interpretaci divadelní inscenace.

Více se dozvíte ZDE.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP