Svět na hlavě


šasek a země na hlavěTaké vám někdy přijde, že je ten náš svět kapku na hlavu? Mně ano. Stačí mi k tomuto pocitu průběžně sledovat zprávy o dění u nás a v zahraničí. Světoznámá tenistka, která neunese svou prohru, se považuje za bojovnici za ženská práva. Muž, který si její výlev dovolil zkarikovat – protože jest karikaturistou, je kritizován, jeho účty na sociálních sítích rušeny.

 

 

 

 

Nějací lidé zemřeli, jiní se otrávili po požití syntetického kanabinoidu. Dokážete si představit absurdnější obrázek, než že si místo piva koupíte jeho syntetickou napodobeninu? A navíc pak umřete? S konopím se to děje a konopí je příbuzná rostlina s čím? S chmelem. Jsou to nejbližší příbuzní. Rostlinní sourozenci. Na rozdíl od chmele má ale krom opojných účinků také dalekosáhlé užití ve stavitelství, papírenském průmyslu, zdravotnictví a dalších. Lesy bychom nemuseli tak masivně kácet a tím o vodu přicházet, kdybychom z něj dělali papír. Například.

 

Raději to ale dál nerozvádět. Protože u nás hoří jiná témata. Sirotci. Problém, že syrští. Protože sorry jako, máme přece svých dost. Není-li ale větší problém, že máme bezpáteřního premiéra? Prospěcháře bez soucitu? Nebo není ještě větší problém, že pro velkou část našich spoluobčanů to problém není?

 

Prý jim bude lépe v zemi, odkud pochází. A poslankyně, která podporuje jejich převzetí čekými rodinami je dle slov karikatury mluvčího karikatuty prezidenta morální zrůda. Tak jistě. Bude jim lépe v momentálně rozbombardované a z velké části normálně nefungující zemi. Nebo snad v utečeneckých táborech, kde nyní pobývají.

 

A do toho volby. Z plakátů, nehezky nečesky bilboardů, hledí tváře a u nich hesla, slogany, výkřiky. Nechceme migranty v Mladdé Boleslavi ani v Havířově, chceme a uděláme Prahu bohatší, postavíme více bytů, budeme jezdit MHD zadarmo a do práce chodit 4 dny. Tak nějak.

 

A víte co ještě? Letos nebude Český slavík!

 

A to by tak stačilo. Má totiž brzy přijít razantní ochlazení. Dokonce že nemilosrdně prudké. Takže jdu ven. Užít si slunce.  

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP