Komentáře

Místopředseda Ústavního soudu: Kdo se bojí Marie Benešové?

Místopředseda Ústavního soudu: Kdo se bojí Marie Benešové?

Středa, 19 Červen 2019 17:01 Jaroslav Fenyk

Nevypůjčil jsem si název článku ze slavné divadelní hry Edwarda Franklina Albee „Kdo se bojí Virginie Woolfové?“ náhodou. Známé absurdní drama o malých i velkých společenských vztazích, v němž aktéři postupně ztrácejí zábrany, jako by vypadlo z pera scénáristy demonstrací, které se v pravidelných intervalech konají v mnoha městech této země.

Utahují smyčku. Proč?

Utahují smyčku. Proč?

Středa, 05 Červen 2019 09:38 Miroslav Pavel

Asi je v tom trochu politického cynismu, ale zaplněné Václavské náměstí na mne zase tak velký dojem neudělá. Právě jsem se stačil narodit a bylo plné truchlících Čechů nad skonem milovaného protektora Heydricha. A tak bych mohl pokračovat. Únor 48, prvomájové průvody, oslavy Alexandra Dubčeka, procházka Gustáva Husáka a vedení komunistické strany po rekonstrukci náměstí v létech normalizace. A nakonec listopad 89, ale ne nakonec. Ještě se tam bojovalo za Českou televizi a Děkujeme, odejděte. Možná pan Minář (ví někdo, kdo to je?) dokáže ještě zaplnit Letnou. Ale co dál?

Vojtěch Filip chce volit novináře. A oni o tom ještě píšou

Vojtěch Filip chce volit novináře. A oni o tom ještě píšou

Úterý, 04 Červen 2019 16:51 Jiří T. Král

Jsou chvíle, kdy by se novináři (včetně autora těchto řádek) neměli některými výroky vůbec zabývat. Pouze zaplevelují veřejnou debatu, stejně je nikdy nikdo nevezme vážně a technicky jsou prostě neproveditelné. O jejich bizarnosti nemluvě. To je i případ návrhu předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, že by se novináři měli volit.

Proč zrušit ministerstvo kultury

Proč zrušit ministerstvo kultury

Úterý, 04 Červen 2019 14:40 David Zábranský

Píšu tenhle příspěvek na stipendiu v Bratislavě a mám vedle sebe výtisk své poslední knížky, kde hned na prestižním místě v tiráži stojí, že text vznikl s přispěním Ministerstva kultury ČR.

Dotace jsou zlo

Úterý, 04 Červen 2019 07:04 Miroslav Pavel

Nechci rozšiřovat řady těch, kteří Andreje Babiše a Agrofert v záležitosti dotací hájí, či naopak zatracují. Rád bych řekl velmi jednoduše: Dotace jsou zlo.

V Evropském parlamentu končí éra velkých frakcí a velkých koalic

Čtvrtek, 30 Květen 2019 13:50 Veronika Dospělová

Evropský parlament po volbách nasazuje zelený klobouk, modré „lidové“ kalhoty. Pod nimi má červené trenýrky – tentokrát s logem španělského býka. Hnědá košile je mu naštěstí stále ještě malá!

Rituál souhlasu

Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:24 Miroslav Pavel

Opravdu nesleduji s napětím rozsudky různých soudů, bylo by to ostatně dost časově náročné. Rozhodnutí Ústavního soudu, které dalo za pravdu majiteli hotelu, jenž požadoval od ruských občanů, aby podepsali, že nesouhlasí – jak to formuloval v písemném prohlášení – s protiprávním obsazením Krymu s tím, že teprve potom je ubytuje, je ovšem opravdu pozoruhodné.

Trump pro odzbrojení?

Pátek, 26 Duben 2019 08:51 Miroslav Pavel

Web CNN 26. dubna napsal, že jeden z vysoce postavených představitelů administrativy amerického prezidenta Trumpa uvedl, že by prezident Donald Trump rád jednal o kontrole nad jadernými zbraněmi s Ruskem, Čínou a dalšími zeměmi.

Koleje pro obchod

Středa, 24 Duben 2019 11:50 Miroslav Pavel

Byla to samozřejmě jen náhoda, že jsem minulý týden stál před velkým kontejnerovým nádražím ve městě Yiwu v jihovýchodní Číně. Právě tady začíná nejdelší železniční kontejnerová linka na světě – měří 13 052 kilometrů a jejím nejzazším bodem v Evropě je Madrid. Prstenec kolejí spojuje Čínu s Ruskem, Mongolskem, Afghánistánem, Iránem, Kazachstánem, Běloruskem, Polskem, Českou republikou, Německem, Francií, Velkou Británií, Španělskem a Itálií.

strana 1 z 154

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP