Evropské vzdělávání

Česká marketingová společnost vyhlásila ČTRNÁCTÝ ročník soutěže MARKETÉR ROKU

Česká marketingová společnost vyhlásila ČTRNÁCTÝ ročník soutěže MARKETÉR ROKU

Čtvrtek, 22 Listopad 2018 17:21 red

Tentokrát za rok 2018. Vyhlášení této významné odborné i společenské události proběhlo v rámci konání semináře CO OČEKÁVAJÍ MARKETÉŘI OD MÉDIÍ, který pořádala Česká marketingové společnost spolu Klubem učitelů marketingu a mediálním partnerem RADIOHOUSE v Bastion Prague restaurant v Praze 1 dne 21. 11. 2018. (Jitka Vysekalová, prezidentka ČMS, Tomáš David, viceprezident ČMS a Petr Uchytil z Radiohouse vyhlásili soutěž Marketér roku 2018.)

Erasmus podporuje mezinárodní vzdělávání v Česku už 20 let

Erasmus podporuje mezinárodní vzdělávání v Česku už 20 let

Neděle, 18 Únor 2018 14:46 Lucie Durcová

V letošním roce slaví Česká republika 20 let od zapojení do evropských vzdělávacích programů Erasmus a Mládež. Za tu dobu využily možnosti studia, odborné praxe a dobrovolnictví v zahraničí desítky tisíc studentů, dobrovolníků a zaměstnanců z různých vzdělávacích institucí a neziskových organizací.

Campus

Campus

Úterý, 07 Listopad 2017 14:42 redakce

V letošním roce začala v Literárních novinách vycházet nepravidelná příloha pod názvem Campus. Jak už z tohoto názvu vyplývá, cílovou skupinou jsou především studenti. Tedy ti, kteří se na svoji budoucí pracovní dráhu teprve připravují. Pro ně je prvním důležitým rozhodnutím výběr studijního oboru, o jehož absolventy je a bude zájem. A pak následuje hledání konkrétního uplatnění, což je zase zajímavé pro zaměstnavatele a personální agentury. Důležité informace také přicházejí od  státních orgánů a organizací, které různými metodami podporují studium, zejména pak mezinárodní výměnu. Campus je tedy příloha informativní a poradenská.

PDF

Princ Edward přijede do České republiky podpořit rozvoj mladých lidí

Princ Edward přijede do České republiky podpořit rozvoj mladých lidí

Úterý, 17 Říjen 2017 16:22 Martin Batko

Princ Edward, hrabě z Wessexu, nejmladší syn královny Alžběty II. a prince Phillipa, vévody z Edinburghu, navštíví na konci října Českou republiku. Účelem jeho návštěvy je účast na akci International Gold Event (vlevo logo), která je součástí vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Výuka jazyků v evropských školách

Středa, 13 Září 2017 09:35 Jana Halamová

 

Které cizí jazyky se nejčastěji vyučují v evropských školách? Od kolika let se je žáci v jednotlivých zemích začínají učit? Jaké úrovně mají dosáhnout? Jak se na výuku cizích jazyků připravují učitelé? Jaká podpůrná opatření mají k dispozici nově příchozí žáci-migranti?

„Česká kultura mě fascinuje od 12 let,“ říká japonská překladatelka Hrabala

Pondělí, 11 Září 2017 06:57 Šárka Daňková

 

Díky finanční podpoře programu AKTION Česká republika - Rakousko pořádá Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích  už víc jak čtvrt století Letní jazykovou školu češtiny a němčiny. Vždy na tři červencové týdny se na ni sjede několik desítek Čechů a Rakušanů, kteří se v tandemu učí jazyk sousední země. Letos byla jako samoplátce jednou z účastnic také japonská studentka Junko Shimada, která před třemi lety získala cenu v Hrabalovské soutěži pro mladé překladatele do japonštiny.

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?

Neděle, 16 Červenec 2017 10:56 Helena Pavlíková, Andrea TurynováJak ukázala srovnávací studie sítě Eurydice Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report (Srovnání ukazatelů studijní mobility, Podkladová studie o vysokoškolském vzdělávání), mobilitu studentů vysokých škol lze sledovat pomocí souhrnných ukazatelů studijní mobility, tzv. scoreboard indicators. Studie pracuje se šesti souhrnnými ukazateli v pěti tematických oblastech: informace a poradenství, jazyková příprava, přenositelnost grantů a půjček, podpora studentů ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí a uznávání studijních výsledků (dva ukazatele). Souhrnné ukazatele vznikly na základě analýzy řady dílčích aspektů.

Campus

Pondělí, 19 Červen 2017 14:32 Krohová

Co nabízí program Erasmus? Jaké jsou poplatky a podpora studentům VŠ v Evropě?

Další se dočtete v příloze Campus.

 

Národní cena kariérového poradenství 2017

Pondělí, 22 Květen 2017 07:09 Kamila Novotná

 

Centrum Euroguidance, Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 9. ročník soutěže Národní cena kariérového poradenství.

strana 1 z 4

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP