Dům zahraniční spolupráce ocenil nejlepší mezinárodní vzdělávací projekty


 

DZS logoDům zahraniční spolupráce udělil Pečeť kvality nejlepším mezinárodním projektům, které se zaměřují na zahraniční spolupráci nebo výjezdy za studiem a praxí. Tyto projekty byly financovány z ukončeného evropského Programu celoživotního učení a programu Mládež v akci. Tyto dva programy nyní nahradil jeden společný, a to program Erasmus+. Pečeť kvality je každoročně udělována ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

 

 

 

 

 

Letošní ocenění předávání Pečetě kvality uvedl z pověření náměstkyně ministryně školství Dany Prudíkové ředitel odboru pro strategii a evropskou spolupráci Petr Černikovský.
“Mezinárodní projekty jsou efektivní cesta jak velmi dobře rozvíjet kompetence pro všechny, kteří se chtějí učit.Vyzdvihl význam projektů Petr Černikovský a ocenil množství mezinárodních projektů a jejich pozitivní dopad jak ve formálním, tak neformálním vzdělávání.

Pečeť kvality Programu celoživotního učení byla v roce 2015 vyhlášena u podprogramů Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus a Grundtvig. Pečeť kvality programu Mládež v akci byla udělena za projekty mezinárodních výměn mládeže a mobilit pracovníků s mládeží.

Ocenění získaly tyto projekty:

  • Základní škola Jablůnkov za projekt Get More from Life
  • Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun za projekt Zemědělské podmínky v různých klimatických pásmech
  • Masarykova univerzita za Mobilitní projekty a podporu mobility osob se specifickými potřebami
  • Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko křesťanské pomoci v Praze za projekt Remembering Yesterday, Caring Today Training
  • JAHODA, o.p.s. za projekt Game of Life

Ocenění byla předávána na Valorizační konferenci, jejímž základním tématem bylo Umění žít spolu. Téma konference uvedla Blanka Říhová z Akademie věd České republiky ve svém příspěvku „Nesedávej, panenko v koutě, aneb k čemu jsou dobré zahraniční zkušenosti“. V rámci dopolední části v panelové diskuzi vystoupila ředitelka Domu zahraniční spolupráce Iva Tatarková. „Mobilita sama o sobě učí (nejen) mladé lidi žít v jiné kultuře, poznávat jazyk, cizí tradice, učí je žít společně s odlišnými kulturami.“, podotkla Iva Tatarková a zdůraznila také finanční podporu, která plyne na mezinárodní aktivity.

V letech 2007-2013 byly v ČR z Programu celoživotního učení poskytnuty granty v hodnotě 143 mil. eur, přičemž došlo k pravidelnému každoročnímu nárůstu rozpočtu. Aktuální program ERASMUS+ plánuje v letošním roce rozdělit téměř 35 mil. EUR.

 

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:
Mgr. Jitka Novotná
Media relations DZS
GSM: 723 540 511
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.dzs.cz

Dům zahraniční spolupráce
Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která zajišťuje styky se zahraničními subjekty v oblasti školství a vzdělávání. Součástí DZS je také Národní agentura Erasmus+.
Více informací o aktivitách DZS je k dispozici na www.dzs.cz nebo www.naerasmusplus.cz.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP