České univerzity na světovém veletrhu NAFSA v americkém Denveru


 

NAFSA 2016Na přelomu května a června se zástupci šesti českých vysokých škol zúčastnili NAFSA Annual Conference & Expo, největší světové konference a veletrhu v oblasti mezinárodní vzdělávání. Letošní 68. ročník veletrhu se konal v americkém Denveru. České vysoké školy se zde prezentovaly na společném stánku Study in the Czech Republic, který byl zajišťován a účast na něm koordinována Domem zahraniční spolupráce (DZS).

 

 

 

Své nabídky na stánku představili reprezentanti těchto vysokých škol: České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita, Ostravská univerzita v Ostravě, Univerzita Palackého v Olomouci, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Vysoká škola ekonomická v Praze. Vedle nich přítomní zástupci DZS poskytovali stovkám zájemců všeobecné informace o českém vysokém školství a možnostech studia v České republice.

PaedDr. Rudolf Šindelář, vedoucí odboru terciárního vzdělávání DZS, potvrzuje, že Česká republika zůstává atraktivní destinací pro studium v zahraničí: „Kromě nových zájemců o spolupráci navštívilo stánek Study in the Czech Republic také mnoho zástupců zahraničních institucí, kteří již zkušenost s Českou republikou mají a chtějí tento vztah udržovat. O navázání spolupráce ohledně výměny studentů a pedagogů sColorado Convention Center českými vysokými školami je stále poměrně velký zájem, a to především ze zámořských destinací jako je např. Korea, Čína, Japonsko, Tchaj-wan, a to především v technických a ekonomických oborech. "

Veletrhu se zúčastnilo přes 9000 návštěvníků a téměř 400 vystavovatelů. Hlavní přínos veletrhu spatřují účastníci v možnosti setkat se osobně s velkým množstvím současných i potenciálních partnerů a v příležitosti navázat či rozšířit spolupráci s partnerskými univerzitami (například v oblasti studentských či zaměstnaneckých mobilit, výzkumných projektů, sdílených studijních programů, letních/zimních škol apod.)

stánek Study InPříští ročník veletrhu NAFSA se bude konat 28. 5. – 2. 6. 2017 v Los Angeles, Kalifornii, opět s českou přítomností. Vedle veletrhu NAFSA zajištuje DZS příležitosti k zahraniční prezentaci vysokých škol organizací českého stánku i na dalších veletrzích. V září letošního roku se zástupci 17 českých vysokých škol budou prezentovat na stánku Study in the Czech Republic na konferenci a veletrhu EAIE v Liverpoolu. V říjnu 2016 se
10 českých vysokých škol představí zahraničním zájemcům o studium na studentském veletrhu v Jižní Koreji.

(snímek výše vlevo: stánek Study in the Czech Republic)

 

Fotogalerii z české účasti na veletrhu NAFSA naleznete zde: http://studyincz.rajce.idnes.cz/

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP