České univerzity na veletrhu Korea Study Abroad Fair Fall 2016


study in CzechiaNa začátku října se 10 českých vysokých škol představilo korejským uchazečům o studium v zahraničí na největším korejském studentském veletrhu. Na Korea Study Abroad Fair Fall 2016 v Soulu se ve dnech 1. – 2. 10. 2016 prezentovaly na společném stánku v rámci iniciativy Study in the Czech Republic.

 

 


Zájem Korejců o Českou republiku je zřejmý, počet korejských návštěvníků v zemi neustále roste, o čemž svědčí i letošní nasazení jednoho z největších dopravních letounů světa Boeingu 747-8I na přímou linkuFoto 2 Praha-Soul. Cílem společné prezentace na veletrhu tak bylo přesvědčit návštěvníky o kvalitách České republiky nejen jako turistické, ale také studijní destinace, a představit nabízené spektrum bakalářských, magisterských i doktorských programů v angličtině. Jižní Korea je po Číně a Indii největším vysílatelem studentů do zahraničí.
Mezi nejvíce poptávanými obory na českém stánku byly technické disciplíny, management, medicína i humanitní studia. Ing. Dana Brázdová, vedoucí Oddělení zahraničních styků na VŠE v Praze, poznamenala: „Vysoká škola ekonomická v Praze velmi ocenila příležitost propagovat nabídku cizojazyčných programů na veletrhu v Soulu. Největší zájem mezi studenty byl o anglicky vyučované magisterské navazující programy zaměřené na international business a management. VŠE stejně jako většina účastnících se škol využila zároveň pobyt k návštěvě partnerských vysokých škol v Koreji. Já jsem konkrétně navštívila prestižní Korea University Business School, jednu z nejlepších škol v zemi, se kterou jsme uzavřeli smlouvu na semestrální výměnné pobyty studentů." Vedle zájemců o studiu a představitelů institucí majících zájem o spolupráci s českými vysokými školami pak na stánek zavítala také třeba česky hovořící korejská absolventka Univerzity Karlovy.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP